fbpx

Sędzinko, 5-8 września 2024

Art & Yoga

Twórczy plener kobiecy

W otoczeniu wyjątkowych krajobrazów i historycznej architektury znajdziesz spokój i ciszę, które pobudzą Twoją wyobraźnię. Przygotuj się na zanurzenie się w różnorodnej sztuce na łonie natury i zrelaksuj się dzięki codziennej praktyce jogi.

Plener w folwarku matecznik

Spędzisz czas w nowoczesnym, odrestaurowanym folwarku, gdzie towarzyszyć Ci będą spokój, malownicze otoczenie i twórcza atmosfera.

nauka od doświadczonych prowadzących

Wsparcie rozwoju zapewną Ci trzy, doświadczone prowadzące – konserwatorka Gaja Gąsecka, graficzka Natalia Wieloch i joginka Magda Stawirowska.

wiele technik artystycznych

Skorzystasz z bogactwa wielu technik artystycznych, takich jak malarstwo akrylowe, malowanie na tekstyliach, rzeźba i kolaż artystyczny.

relaks i odpoczynek

Poranna i wieczorna joga otuli Twoje ciało i umysł doświadczeniem głębokiej regeneracji, dzięki której poczujesz wyjątkowe wyciszenie.

Zapraszamy Cię na wyjątkowy, czterodniowy plener, łączący warsztaty artystyczne i praktykę jogi, stanowiący doskonałą okazję dla wszystkich pasjonatek twórczych zajęć, które pragną zanurzyć się w kreatywnym działaniu i doświadczyć głębokiej regeneracji.

Oderwij się
i jedź na plener!

W Tondo Akademia z pasji zajmujemy się organizowaniem warsztatów i kursów artystycznych dla dorosłych. Skupiamy zawodowych artystów, którzy z przyjemnością dzielą się wiedzą i swoim doświadczeniem.

Wyjeżdżając z miejskiego zgiełku, zapraszamy Cię do malowniczego miejsca na artystyczny wyjazd, z codzienną, relaksującą praktyką jogi. Razem poszukamy inspiracji w naturze i poszerzymy nasze twórcze horyzonty.

Co Cię czeka?

Twórczy odpoczynek na łonie natury

Warsztaty z dwiema artystkami, które zapewnią wsparcie i rozwój Twoich umiejętności w wielu różnych technikach

Codzienne sesje jogi z elementami medytacji i praktyk oddechowych, które pomogą Ci zrelaksować ciało i umysł

Integracja w kręgu kobiet, dająca przestrzeń na wymianę doświadczeń, pomysłów i inspiracji

Plenerowe warsztaty, sprzyjające relaksowi i dostarczające dodatkowej inspiracji – prosto z otaczającej natury

• Holistyczne zadbanie o Twoje ciało i umysł

Jakie warsztaty przygotowałyśmy?

Jakie warsztaty przygotowałyśmy?

Intuicyjne Malowanie

Na tych warsztatach będziesz mogła wyrazić swoje emocje i uczucia na płótnie poprzez pędzel, farby i nie tylko.
Bez oceniania i krytyki, skupisz się na swobodnym malowaniu, korzystając z technik malarskich, takich jak akryl i malowanie impastowe. Przy dobrej pogodzie będziemy tworzyć w plenerze, aby wpływ natury dodatkowo wpłynął na relaks i inspirację z otoczenia.

„Nowoczesna Afrodyta” – warsztaty z rzeźbienia w glinie

Afrodyta to grecka bogini miłości, piękna i kwiatów, ale i także pożądania. Na tych warsztatach zagłębimy się w temacie kobiecości i różnych jej przedstawieniach, za pomocą pracy z gliną samoutwardzalną. Każda z nas uformuje własną interpretację bogini!

To wspaniała okazja do rozwoju artystycznych umiejętności i refleksji nad indywidualnym podejściem do kobiecości, a także do dzielenia się swoimi przemyśleniami z innymi uczestniczkami.

Malowanie na torbach – portrety kobiece w stylu Picassa

Płócienna torba to często wykorzystywany i przydatny dodatek w naszym codziennym życiu. Spraw, aby był wyjątkowy!

Na tych warsztatach będziemy bawić się kolorami i geometrycznymi uproszczeniami inspirowanymi twórczością Picassa. Poznasz techniki malowania farbami do tkanin i zgłębisz twórczość jednego z najbardziej wpływowych artystów XX wieku. Mamy przygotowane dla Ciebie do inspiracji wzory oraz zdjęcia obrazów, a także pomocnicze szablony. Daj się ponieść kreatywności i stwórz własny, kobiecy portret, inspirowany kubizmem.

Mapa marzeń w technice kolażu artystycznego

Warsztaty z kolażu to podróż do świata kreatywności, wyciszenia i samopoznania. Kolaż polega na łączeniu różnych materiałów i fragmentów, w celu stworzenia harmonijnej kompozycji. Stworzysz kolaż jako mapę marzeń, eksplorując swoje uczucia, cele i pragnienia. Proces tworzenia pomoże w wizualizacji swoich marzeń, a gotowa praca będzie nie tylko przyjemnym dla oka obrazem, ale i przypominajką w dążeniu do wyznaczonych celów.

Codzienna joga

Joga o poranku

Podczas porannej jogi skupimy się na lekkiej praktyce asan (pozycji jogi), które są dostosowane do różnych poziomów zaawansowania. Asany będą miały na celu poprawę elastyczności, siły i równowagi, jednocześnie dbając o to, aby były bezpieczne i dostępne dla wszystkich uczestników. Praktyka asan pomoże Ci poczuć się bardziej zrelaksowaną i skoncentrowaną.

Wieczorna relaksacja

Pod koniec dnia, skupimy się na medytacji i technikach relaksacyjnych. Poprowadzimy Cię przez różne formy medytacji, które pomogą Ci wyciszyć umysł i zredukować napięcie. Zakończymy sesją jogi yin, która jest głęboką formą relaksacji, pomagającą w regeneracji ciała i umysłu.

Program

Poniżej znajdziesz harmonogram naszych dni na plenerze. Pamiętaj, że masz możliwość decydowania o własnym planie na dany dzień. Jeśli w dowolnym momencie poczujesz potrzebę odpoczynku lub działania w innej formie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z uroków okolicy i chwil relaksu.

CZWARTEK

od 15:00 – przyjazd i zakwaterowanie

18:00 – kolacja

od 18:30 – Krąg zapoznawczy i wprowadzenie do warsztatów oraz codziennej praktyki jogi

PIĄTEK

8:00 – poranna joga

9:00- śniadanie

10:00 – blok warsztatowy

14:00 – obiad

15:00 – blok warsztatowy

19:00 – kolacja

20:00 – joga relaksacyjna

SOBOTA

8:00 – poranna joga

9:00 – śniadanie

10:00 – blok warsztatowy

14:00 – obiad

15:00 – blok warsztatowy

19:00 – kolacja

20:00 – joga relaksacyjna

21:00 – wernisaż z podsumowaniem

NIEDZIELA

8:00 – poranna joga

9:00 – śniadanie

do 12:00 – wykwaterowanie

KIEDY?

5-8 września 2024

(czwartek-niedziela)

GDZIE?

Folwark Matecznik

ul. Topolowa 2, Sędzinko
(Wielkopolska)

DLA KOGO?

Dla wszystkich dorosłych kobiet, pragących rozwinąć swoje umiejętności artystyczne i zaznać regeneracji w otoczeniu natury

Poznaj nasze prowadzące

Gaja Gąsecka

Ukończyła studia magisterskie w dziedzinie Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na co dzień bada dzieła sztuki, zajmując się konserwacją w Muzeum Narodowym w Poznaniu.

Od pierwszego roku studiów obcuje z zabytkowymi przedmiotami i bardzo lubi to robić. Zawsze przeplata to z własną pracą twórczą i od kilku lat dzieli się swoim doświadczeniem w tej dziedzinie.

Swoim uczestnikom przekazuje, że błędy należy popełniać, bo to najlepsza nauka i proces, że nie należy się bać rozpoczynania wszelkich prób. Wyznaje, że co powstaje na papierze lub płótnie, jest jak charakter pisma – każdy ma swój styl i należy go pielęgnować, a twórczość i kreatywność są najlepszą formą relaksu i swoistą autoterapią.

Natalia Wieloch

Ukończyła studia magisterskie na kierunku Grafika Projektowa, na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Obecnie pracuje jako Art Director w agencji reklamowej.

Uwielbia burze mózgów, szukanie nowych możliwości zarówno w pracy twórczej jak i życiu codziennym. Ma w sobie nieustanną chęć odkrywania, zarówno siebie, swoich potrzeb jak i otoczenia.

Uczestnikom swoich warsztatów pokazuje jak wiele znaczeń kryje się pod hasłem “kolaż” oraz przedstawić go jako przydatne narzędzie zarówno w pracy twórczej, komercyjnej jak i zachwycający proces w drodze do poznania siebie, przełamywania barier i pretekstu do dialogu.

Magda Stawirowska
Satya Yoga

Magda jest nauczycielką jogi, która z ciekawością poznaje wszystkie zawiłości filozofii, jak i praktyki jogi. Miłość do jogi kiełkowała we niej od zawsze. Ukończyła kurs nauczycielski i rozpoczęła piękną drogę, trwającą do dziś.

Na swoich zajęciach stara się pokazać, że mniej znaczy więcej, gdzie nawet najprostsze asany mogą być ciekawe, wtedy tylko, kiedy damy sobie przestrzeń na eksplorację swojego ciała. Łączy różne style, uwzględniając ruch, oddech, uważność i medytację.

Prywatnie przez 4 lata pracowała jako analityk danych w IT, ale od niedawna zajmuje się jogą na pełen etat. Kocha podróże – poznawanie i smakowanie nowych kultur, spacery z psem po lesie, a w wolnej chwili pieczenie słodkości.

Miejsce

Folwark Matecznik to malownicze miejsce położone w sercu natury, gdzie spokój i harmonia łączą się z twórczą atmosferą. Ten urokliwy zakątek to prawdziwy azyl dla każdego, kto pragnie uciec od zgiełku codzienności i zanurzyć się w świecie sztuki, relaksu i samopoznania

Odrestaurowany, historyczny folwark, położony jest w otoczeniu przepięknych terenów zielonych, które zachęcają do spacerów, kontemplacji i relaksu. Bliskość natury sprzyja wyciszeniu i regeneracji, a świeże powietrze i piękne widoki stanowią doskonałe tło do twórczej pracy.

Wyżywienie

Podczas całego pobytu zapewniamy całodzienne wyżywienie, do wyboru w preferowanej diecie.

Na miejscu firma cateringowa serwować będzie trzy posiłki dziennie. Menu dostosowane jest do potrzeb uczestniczek, zapewniając energię i dobre samopoczucie na cały dzień twórczych i relaksujących zajęć.

 

Jeśli preferujesz dietę inną lub klasyczną czy wegetariańską, w formularzu zapisów w polu „Uwagi” daj nam znać jaka dieta Cię interesuje.

Dojazd

Wieś Sędzinko mieści się w zachodniej części województwa Wielkopolskiego, 40km na zachód od Poznania.

Bezpośredni dojazd możliwy jest wyłącznie samochodem lub autobusem PKS (przystanek oddalony jest od Folwarku o 1km).

Na miejscu, przed budynkiem, znajduje się bezpłatny parking.

 

Jeśli nie jesteś osobą zmotoryzowaną, a samodzielny dojazd mógłby być problemem, bez obaw! Wspólnie znajdziemy rozwiązanie i odbierzemy Cię z dworca PKP w pobliskiej miejscowości lub skontaktujemy z którąś z uczestniczek, z którą będziesz mogła się zabrać.

Materiały

Do Twojej dyspozycji zapewniamy wszystkie materiały, które wykorzystasz podczas warsztatów.

Na miejscu dostępne będą sztalugi malarskie, pędzle, farby, szpachelki, podobrazia malarskie, bawełniane torby, glina samoutwardzalna i materiały do kolażu.

Co musisz zabrać ze sobą?

Wystarczą tylko wygodne ubrania do jogi i warsztatów artystycznych!

Weź ze sobą odzież, w której wygodnie będzie Ci się pracowało.  Oczywiście do dyspozycji będziemy mieć fartuchy, ale weź pod uwagę, że przy warsztatach artystycznych może się coś pobrudzić 🙂

Do dyspozycji przez każdą z Was, będziemy mieli maty do jogi.

Jeśli masz w domu swoją ulubioną matę do ćwiczeń, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać ją ze sobą.

Żeby pojechać na plener,
nie potrzebujesz:

  • Doświadczenia artystycznego i w praktykowaniu jogi – poziom zadań i ćwiczeń dobierzemy indywidualnie do Twoich umiejętności, abyś mogła rozwijać sie zgodnie ze swoim rytmem i potrzebami.

  • Przejmować się brakiem towarzystwa – na plener możesz śmiało wyruszyć samodzielnie. Ten wyjazd może stać się idealną okazją do poznania nowych kobiet, z którymi na pewno będą łączyć Cię przynajmniej dwie rzeczy – chęć rozwoju i regeneracji na łonie natury.

  • Zabierać jakichkolwiek materiałów plastycznych – na miejscu czekać na Ciebie będą wszystkie akcesoria potrzebne do pracy.

Dlaczego warto jechać na nasz plener?

• Tworzenie nowych więzi •

Pierwszego dnia stworzysz więzi z innymi uczestniczkami, co sprzyja nawiązywaniu nowych, wartościowych znajomości.

• Warsztaty Grupowe •

Praca w grupie umożliwia wymianę doświadczeń, pomysłów i inspiracji, co może wzbogacić twoje własne projekty artystyczne.
Inspiracja i Nowe Umiejętności:

• Nauka Nowych Technik •

Każdy warsztat oferuje możliwość nauki nowych technik artystycznych, które możesz wykorzystać w przyszłych projektach.
Ekspresja Emocji: Warsztaty pomogą ci lepiej zrozumieć siebie i swoje emocje, co jest cennym narzędziem w życiu codziennym i twórczości.

• Plenerowe Warsztaty •

Malowanie w plenerze i otoczenie natury sprzyjają relaksowi i dostarczają dodatkowej inspiracji, co przekłada się na unikalność tworzonych dzieł.

• Holistyczne Podejście •

Połączenie sztuki i jogi tworzy holistyczne doświadczenie, które wpływa zarówno na rozwój artystyczny, jak i na zdrowie psychiczne oraz fizyczne.

• Tworzenie Wspomnień •

Wyjazd na plener artystyczny to nie tylko nauka, ale także tworzenie pięknych wspomnień, które będziesz wspominać z uśmiechem.

 

Dołącz do nas i pozwól sobie na artystyczną podróż pełną relaksu, inspiracji i twórczej ekspresji.

Jak się zapisać?

Wypełnij formularz zapisu znajdujący się na dole strony. Upewnij się, że wprowadzone dane są poprawne.

Po kliknięciu „Zapisz się”, u góry formularza pojawi się komunikat z linkiem do płatności online.

Klikając w link do płatności, zostaniesz przekierowany/a na stronę tPay, na której dokonasz wpłaty zadatku.

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłacenie zadatku w wysokości 500zł.
Pozostała kwota płatna jest przelewem najpóźniej w terminie 14 dni przed wyjazdem, tj. do 20 sierpnia 2024.

Po zaksięgowaniu wpłaty zadatku dostaniesz maila z potwierdzeniem zapisu na plener.

Jak sprawdzić, czy są wolne miejsca?

W formularzu zapisów na dole strony, po wybraniu pleneru w rozwijanej liście, wyświetli się informacja o liczbie wolnych miejsc i wielkości grupy.

Jeśli na liście wyjazdów nie widzisz interesującej Cię pozycji, oznacza to, że wszystkie miejsca zostały wyprzedane.

Jakie są formy płatności?

Możesz wybrać pasującą Ci formę płatności.

Płatność online – za pośrednictwem platformy TPay możliwa jest płatność przez BLIK, przelew natychmiastowy, PayPo, Raty Pekao 3×0%.

Przelew tradycyjny – po zatwierdzeniu swoich danych w formularzu zapisów, wykonaj przelew na dane:

10 1160 2202 0000 0005 5430 4699
TONDO KAROLINA TRZOSKA
UL. WYSOKA 12/17, 61-850 POZNAŃ

Jak dojechać bez samochodu?

Jeśli planujesz podróżować transportem publicznym, do miejscowości Sędzinko dojeżdża autobus PKS. Najbliższy przystanek oddalony jest o 1km od Folwarku Matecznik.

Jeśli planujesz wyjazd z większego miasta, być może wśród zapisanych uczestników uda się się znaleźć kogoś, z kim będziesz mógł/mogła się zabrać.

Po zapisie daj nam znać w mailu z jakiej miejscowości startujesz, a wspólnie wypracujemy najlepszą drogę, dzięki której trafisz na plener 🙂

2479zł

Cena promocyjna

Cena regularna: 2890zł

Promocja obowiązuje tylko
do 31 lipca 2024!

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Cena obejmuje:

•  Noclegi w Folwarku Matecznik

•  Pełne wyżywienie

•  Narzędzia i akcesoria artystyczne

•  Warsztaty artystyczne

•  Opiekę i konsultacje doświadczonych artystek

•  Codzienną praktykę jogi

•  Wernisaż na zakończenie pleneru

•  Pamiątkę w postaci fotorelacji z wyjazdu

Rezerwacja miejsca dokonywana jest na podstawie wpłaty 500zł zadatku. Wpłata zadatku następuje po zapisaniu się przez poniższy formularz. Pozostała kwota płatna jest przelewem, najpóźniej do 20 sierpnia 2024.

W razie rezygnacji z uczestnictwa w plenerze przed jego rozpoczęciem, zadatek nie podlega zwrotowi.

Formularz zapisów