fbpx

Pierwsze spotkanie z gliną –

warsztaty ceramiczne

 

Grupa wiekowa: Młodzi i Dorośli

3h | 1 spotkanie

Wkrótce nowe zapisy!

 

Cena za uczestnika – 219zł

Informacje o zajęciach

O warsztatach:

Zapraszamy na warsztaty ceramiczne „Pierwsze spotkanie z gliną”!

Przyjdź i doświadcz, jak Twoje ręce reagują na jej dotyk, poznaj jej charakter i naturę. Warsztaty “Pierwsze spotkanie z gliną”, stanowią doskonałą okazję, aby w krótkim czasie zbliżyć się do ceramiki i lepiej ją poznać.

To właśnie na tych zajęciach ceramicznych rozpoczniesz swoją przygodę z tym pięknym rzemiosłem i przekonasz się, czy jest to coś, co naprawdę Cię fascynuje.

Na początku Prowadząca pokażą Wam podstawowe techniki formowania gliny, a następnie przeprowadzą Was przez cały proces tworzenia talerzy. Będziesz mieć okazję nauczyć się, jak przygotować glinę do pracy, jak używać narzędzi ceramicznych i jak wykonywać odciski roślin na swoich talerzach.

Podczas warsztatów będziecie mieli do dyspozycji narzędzia, kawałek gliny oraz różne rodzaje roślin do odciskania na swoich talerzach. Prowadząca  będzie udzielała wskazówek i porad, a także będzie pomagać w dopracowaniu techniki pracy z gliną.

W zależności od ilości detali, preferowanej wielkości, a także tempa Twojej pracy, na zajęciach stworzysz co najmniej jeden talerz.

W trakcie warsztatów nauczysz się również, jak surową glinę przekształcić w gotową do użycia ceramikę, dzięki czemu będziesz mógł/mogła cieszyć się swoimi pięknymi talerzami przez długie lata.

Po zakończeniu Pierwszych warsztatów talerze muszą wyschnąć (czasem to trwa do kilka dni w zależności od wielkości) i zostają wypalone na biskwit. 

Dla kogo?

Dla młodzieży (od 16 lat) i dorosłych

Co w cenie?

Każdemu zapewniamy:

  • kawałek gliny, wystarczający do zrobienia jednego dużego talerza lub kilku mniejszych 

  • fartuch

  • narzędzia przydatne do rzeźbienia w glinie

  • różnorodne fragmenty roślin nadających się do odciskania w glinie

  • kawę i herbatę oraz słodkie przekąski

Wszystkie prace możesz mógł/mogła odebrać po dwóch tygodniach od zakończenia zajęć. Będziemy przechowywać je przez miesiąc od wypalenia. Prace do odbioru będą w lokalu TONDO, na ul. Wysokiej 12/17 w centrum Poznania.

Gdzie?

Pracownia Artystyczna w szkole podstawowej 83 “Łejery”

ul. Brandstaettera 1, Poznań

(tuż przy północnej stronie Cytadeli)

Zajęcia prowadzi: