fbpx

Paweł

Jaskuła

Ukończył podwójne studia magisterskie – z Malarstwa oraz Fotografii – oba na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Już jako student zdobywał zawodowe doświadczenie, pracując jako asystent na UAP i dzięki tej pracy do dziś kocha uczyć i przekazywać wiedzę artystyczną. Zaraz po studiach został pomocnikiem konserwatora zabytków, a następnie przez dwa lata realizował wiele projektów malarskich dla osób prywatnych. Równolegle prowadził kurs rysunku i malarstwa w poznańskiej pracowni Rakla oraz wykonywał nadzwyczajne w swej formie dzieła malarskie na formach użytkowych, zachowując ich funkcjonalność. Z czasem mocniej skupił się na fotografię i film i od kilku lat wykonuje zlecenia reklamowe i okołoartystyczne. Dopóki pracuje z pędzlem lub obiektywem, każda praca jest dla niego czystą przyjemnością.

Aktualnie dodatkowymi zajawkami Pawła są opieka nad psiakiem Bozonem, astronomia, kosmologia i fizyka kwantowa. Należy do grupy Good Night Collective, której celem jest dokumentacja zjawisk, głównie astronomicznych.

Uczestnikom swoich warsztatów opowiada o sztuce bez uprzedzeń, przełamuje strach i bariery przed niedostatkiem zaawansowanych umiejętności. Pozwala na wyzwolenie u każdego najpiękniejszych spostrzeżeń i emocji. Jego celem jest pomoc w zakochaniu się w sztuce, której – jak sam mówi- najistotniejszy pierwiastek mieszka nie w galerii sztuki współczesnej, lecz w szkicach i obrazach każdego z nas.

O czym aktualnie najbardziej marzy?

  • Chciałby mieć kiedyś możliwość pracy przy filmie o Hollywoodzkim formacie.

Gdyby była owocem, to jakim?

  • Truskawką, bo o takiej nazwie podcast prowadzi: Radio Truskawka!

Co dodatkowo?

  • Uwielbia kontakt z ludźmi, nie ważne czy na kawie, imprezie czy prowadząc warsztaty. Z interakcji i rozmowy rodzą się najciekawsze rzeczy! W związku z tym obrał sobie za zadanie przebijanie balonów i przełamywanie lodów. „Najpierw musimy się pośmiać i pogadać, dopiero potem pracujemy!”

Prowadzone warsztaty

Malowanie przy winie

Warsztaty dla Dorosłych

Zapisy już otwarte!

3h | 10-15 os.

Intensywny Kurs Malarski

Warsztaty dla Dorosłych

Nowy nabór od września

12 spotkań | 5-7 os.

Kurs Rysunku i Malarstwa

Warsztaty roczne dla Młodzieży

 

90min.| 8-10 os.