fbpx

Druk stemplowy i malowanie
na torbach

 

Dla młodzieży i dorosłych

3h | 1 spotkanie

25 maja 2024 – sobota

16:00-19:00

 

O warsztatach

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe warsztaty, które zapewnią Ci solidną dawkę wiedzy o zdobieniu materiałowych akcesoriów za pomocą malowania i druku stemplowego.

Masz ochotę nauczyć się ozdabiania toreb, aby zawsze przyciągały wzrok i stanowiły oryginalny dodatek do Twoich codziennych stylizacji? Malowanie własnej torby to doskonały sposób na wyrażenie swojej indywidualności i stylu. Tworząc unikalny wzór, możesz w pełni dostosować torbę do swoich gustów i zainteresowań. 

Zajęcia odbywają się w kameralnej grupie, która pozwala na zwiększenie przeznaczonego Tobie czasu.

Czego się nauczysz?

Tworzenia unikalnych wzorów na płóciennych torbach

• Malowania specjalnymi farbami do tkanin

• Sposobów utrwalania stworzonych wzorów

• Poznasz technikę linorytu 

• Nauczysz się wycinania matrycy i poznasz technikę drukowania

• Zdobędziesz wiedzę o używaniu narzędzi i farb do tworzenia własnych druków

Dlaczego warto wziąć udział?

Na tych warsztatach nauczysz się praktycznych umiejętności malowania na tkaninach i druku stemplowego, które pozwolą Ci na tworzenie unikalnych akcesoriów do codziennych stylizacji.

W trakcie zajęć będziesz eksperymentować z różnymi technikami, co pozwoli na pobudzenie Twojej wyobraźni i rozwinięcie Twojego artystycznego stylu. Będziesz mieć również okazję do poznania innych osób, wymiany doświadczeń i wzajemnego zainspirowania się swoją twórczością.

Po warsztatach wrócisz do domu z torbą ze swoim własnym wzorem i wielorazową matrycą, z której będziesz mógł/mogła korzystać przy tworzeniu przyszłych projektów.

Dla kogo?

Warsztaty są przygotowane zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży, pragnących rozwijać swoje zainteresowanie sztuką i rozwijać umiejętności artystyczne. Niezależnie od tego, czy jesteś już doświadczonym artystą, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z ozdabianiem tekstyliów i linorytem, te warsztaty zapewnią Ci inspirujące doświadczenie artystyczne.

  3h warsztatów

  Nauka techniki linorytu

  Nauka tworzenia druków na tekstyliach

✓  Wycinanie własnej, wielorazowej matrycy

✓  Stworzenie osobistego dodatku do codziennej stylizacji

  Warsztaty w centrum Poznania

  3h warsztatów

  Nauka techniki linorytu

  Nauka tworzenia druków na tekstyliach

✓  Wycinanie własnej, wielorazowej matrycy

✓  Stworzenie osobistego dodatku do codziennej stylizacji

  Warsztaty w centrum Poznania

Ciekawostki:

• Linoryt to technika graficzna, która wywodzi się z dawnych form druku, ale zdobyła szczególną popularność w XIX wieku. W tej technice artysta wyrywa wzory na bloku linoleum, a następnie nanosi farbę na powierzchnię, by wydrukować obraz na papierze czy innym podłożu.

• Mimo że linoryt ma swoje korzenie w tradycji drzeworytu, to znalazł nowe życie wśród artystów współczesnych. Jego łatwość w użyciu i zdolność do uzyskiwania wyrazistych efektów sprawiły, że staje się popularnym narzędziem w rękach współczesnych artystów grafików.

Wszystkie materiały w cenie!

Każdemu uczestnikowi zapewniamy:

  • Płócienną torbę

  • Gumowy blok do linorytu

  • Dłuta, wałki, pędzle

  • Wielokolorowe farby do tkanin

  • Fartuch

Po warsztatach zabierzesz ze sobą do domu torbę z własnym wzorem oraz przygotowaną przez siebie matrycę do druku stemplowego.

Kiedy?

25 maja 2024

g. 16:00-19:00

Gdzie?

TONDO Akademia Kreatywności

ul. Wysoka 12/17, Poznań

Dla kogo?

Warsztaty dla dorosłych i młodzieży od 16 r.ż.

Dla początkujących

Warsztaty prowadzi:

Anna Tanasiejczuk

W 2020 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku Grafika Artystyczna na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, a także Studium Pedagogiczne, na tym samym Uniwersytecie.

Ania ma doświadczenie w prowadzeniu wielu warsztatów kreatywnych, a linoryt i  nauczanie tej techniki zajmują szczególne miejsce w jej sercu.

Uczestników swoich warsztatów zachęca do otwarcia się na eksperymenty i kreatywną zabawę, bez względu na poziom posiadanych umiejętności. Wierzy, że już samo zangażowanie w proces twórczy magicznie wspiera umiejętność poszukiwania nowych rozwiązań, a także pobudza pojawianie się kolejnych pomysłów.

Jak się zapisać?

Wypełnij formularz zapisu znajdujący się na dole strony. Upewnij się, że wprowadzone dane są poprawne.

Po kliknięciu „Zapisz się”, u góry formularza pojawi się komunikat z linkiem do płatności online.

Klikając w link do płatności, zostaniesz przekierowany/a na stronę tPay. Możesz wybrać pasującą Ci formę płatności (BLIK, przelew natychmiastowy, PayPo).

Gwarancją rezerwacji miejsca jest opłacenie warsztatów.

Po zaksięgowaniu wpłaty dostaniesz maila z potwierdzeniem zapisu na warsztaty.

Jak sprawdzić, czy jest wolne miejsce?

W formularzu zapisów na dole strony, po wybraniu odpowiednich warsztatów z rozwijanej listy, wyświetli się informacja o liczbie wolnych miejsc i wielkości grupy.

Jeśli w rozwijanej liście w formularzu nie ma tytułu interesujących Cię warsztatów, oznacza to, że wszystkie miejsca zostały już wyprzedane.

189zł

3h warsztatów

Wszystkie materiały w cenie

Własnoręcznie ozdobiona, płócienna torba

Wielorazowa matryca na własność, do przyszłych zdobień

Warsztaty w centrum Poznania

Formularz zapisów