fbpx

Maciej

Andrzejczak

Maciej przyjechał do Poznania 15 lat temu, by rozpocząć edukację w Liceum Plastycznym im. Piotra Potworowskiego. Następnie swoje artystyczne umiejętności rozwijał na studiach na Wydziale Malarstwa i Rysunku, na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W marcu 2023 obronił doktorat w dziedzinie sztuki, w dyscyplinie artystycznej – sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. Od 2018 roku pracuje jako asystent II Pracowni Rysunku na macierzystej uczelni.

Jest artystą wizualnym rozwijającym swoją praktykę na styku obszarów malarstwa i instalacji, tworzy zarówno obrazy, jak obiekty. Jego osiągnięcia artystyczne zostały nagrodzone na wielu konkursach np. Grand Prix ArtNoble i Grand Prix Pienkow Art Residency oraz prezentowane na licznych wystawach np. Tana tana w Galerii Ego w Poznaniu, Półśrodki w Galerii Wozownia w Toruniu.

Jest zwolennikiem stosowania innych form obrazu malarskiego niż “tradycyjnych” prostokątów wiszących na ścianach. Lubi czytanie dobrych książek, ćwiczenia fizyczne, a także spacerowanie ze swoim psiakiem Rudolfem.

Uczestnikom swoich warsztatów pragnie przekazywać umiejętności kreatywnego posługiwania się prostymi narzędziami rysunkowymi i uwrażliwiać na różnice pomiędzy światem trójwymiarowym, a dwuwymiarowym, który poprzez rysunek ulega przekształceniu.

O czym aktualnie najbardziej marzy?

  • Większej ilości wyjazdów

  • Nic nie robić przez tydzień

Gdyby była owocem, to jakim?

  • Mango, bo w dzieciństwie lubił oglądać „Telezakupy Mango”

Prowadzone warsztaty