fbpx

Grażyna
Daniel

Grażyna to absolwentka wychowania plastycznego PWSSP (obecnie Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz) w Poznaniu oraz członkini Polskiego Komitetu InSEA – Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania Przez Sztukę.

W ciągu swojej kariery zawodowej zebrała bogate doświadczenie pracując z różnymi grupami wiekowymi, w tym z przedszkolakami, uczniami, studentami, nauczycielami oraz emerytami.

Jej pasją jest dekonstruowanie pojęcia talentu i pomaganie innym w odkrywaniu i pielęgnowaniu swojej kreatywności, wrażliwości oraz doświadczaniu radości tworzenia. Uważa, że sztuka może wpływać na nasz sposób funkcjonowania w różnych dziedzinach życia, dlatego stara się w swojej pracy zwracać uwagę na każdy aspekt twórczości.

Grażyna inspiruje się hasłem przypisywanym Miesowi van der Rohe, czyli „MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ”, wierząc, minimalistyczne projekty lub dzieła sztuki potrafią być bardziej efektywne i przekonujące niż te, które są przesycone detalami i zbyt skomplikowane. Jednakże jednocześnie zdaje sobie sprawę, że to, co jest łatwe, niekoniecznie musi być interesujące, dlatego zawsze szuka nowych, wyzwań i stara się poszerzać swoje horyzonty.

Ogromna fascynacja Grażyny to ceramika, która zachęca do eksploracji nieskończonych możliwości oraz prowadzenia uważnego dialogu z materiałem. Ceramika, oprócz tego, że jest dla niej głęboko relaksującym zajęciem, stanowi dla niej nowe pole do wykorzystania swojej kreatywności i poszukiwania inspiracji.

O czym aktualnie najbardziej marzy?

  • O wycieczce do Madrytu, na spotkanie z twórczością Francesca Goi i Diego Velázqueza

Gdyby była owocem, to jakim?

  • Kasztanem jadalnym. Lubi zaskakujący kontrast między skórką i wnętrzem. Uważa, że ten owoc nie kusi smakiem ani zapachem, a jednak nie można mu się oprzeć, trzeba go wziąć do ręki.

Prowadzone warsztaty

Warsztaty ceramiczne - Świąteczne Ozdoby

Warsztaty dla Młodych i Dorosłych

4h | 8-12 os.

Warsztaty ceramiczne - kurs podstawowy

Warsztaty dla Młodych i Dorosłych

Warsztaty Ceramiczne

Warsztaty dla Dorosłych

Zapisy już otwarte!

3h | 9 terminów do wyboru