fbpx

Ekspresyjny kolor i światło w Digital Paintingu

Warsztat partnerski

Grupa wiekowa: od 18 lat

8h | 1 spotkanie

Nowe zapisy już wkrótce!

Cena za uczestnika – 594zł

Informacje o zajęciach

Co będziemy robić?

Czy wiesz, że najlepsze obrazy wyróżnia dobrze zaprojektowane światło i dobrane kolory? Aby stworzyć przestrzeń do podzielenia się tą wiedzą, Karolina zaprojektowała szkolenie, które wzniesie potencjał Twoich prac na wyższy LEVEL! 

Zapraszamy na 8-godzinne warsztaty dla wszystkich, którzy chcą pewniej posługiwać się kolorem i światłem w digital paintingu, jak i innych płaszczyznach twórczych

Na warsztatach Karolina zaprosi Cię do swojego Twórczego świata, w którym na co dzień pracuje jako profesjonalna concept artystka przy grach komputerowych dla światowych klientów.

Podzieli się praktycznymi metodami pracy przy tworzeniu światła i dopasowywania koloru do prac, co wszechstronnie jest wykorzystywane w ilustracji, concept arcie. 

Przedstawi przykłady z gier, filmów. Nie zabraknie inspirujących historii i skutecznych ćwiczeń do utrwalenia poznanej wiedzy, które pomogą w stworzeniu ciekawszych prac do portfolio.

Zaplanowany jest też czas na feedback session i przerwy do networkingu w klimatycznej pracowni TONDO.

Dla kogo?

Dla osób interesujących się concept artem i ilustracją, które mają podstawową wiedzę o digital paintingu, a także dla średniozaawansowanych, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności w obszarze oświetlenia i koloru.

Co musisz zabrać?

Wymagane jest przyjście z własnym urządzeniem do malowania cyfrowego. Na przykład laptop z zainstalowanym oprogramowaniem do malowania, takim jak Photoshop z tabletem graficznym. Dobrym rozwiązaniem jest też Ipad z aplikacją Procreate.

Gdzie?

TONDO Akademia Kreatywności
ul. Wysoka 12/17, Poznań

(obok Placu Wiosny Ludów)

Plan warsztatów:

Dokładnie omówimy teorię koloru wykorzystując przystępną metodę podzieloną na kilka elementów: Barwa, Nasycenie, Walor.

Aby wiedza teoretyczna nie poszła w las od razu, będziemy ją przekładać na praktykę, dzięki prostym, ale efektywnym ćwiczeniom. Łącznie będzie około czterech ćwiczeń praktycznych.

Karolina będzie wykonywać ćwiczenia razem z Tobą, dzieląc ekran na dużym telewizorze – aby można było zobaczyć jej proces i zadać pytania w dowolnym momencie procesu twórczego. Zdajemy sobie sprawę, że nauka dla każdego wygląda inaczej i takie podejście pozwoli Ci wyciągnąć z tego spotkania jak najwięcej. 

Omówimy temat waloru i na czym polega jego dobra struktura, która buduje efektywne kompozycje – w skrócie, jak malować, aby obraz nie był płaski i wydawał się wiarygodny.

Nauczysz się, jak posługiwać się mocno nasyconymi kolorami, aby nie przytłoczyć widza i uzyskać zamierzony żywy efekt, co podbije walory Twojej pracy.

Jeżeli spotkałeś się z tym, że kolory cały czas wychodzą Ci muddy” / “błotne, również poradzimy sobie z tym tematem – często jest to właśnie kwestia odpowiedniego doboru nasycenia lub ustawienia pędzla.

Kolory mają swoje sekrety – gdyby nie miały to nikt nie miałby problemów w tym temacie. Jak to jest, że niektórym one po prostu wychodzą dobrze na obrazie?
Karolina zebrała kilka sekretów i kiedy je poznasz, będzie Ci po prostu łatwiej tworzyć lepsze prace.

Aby malować wiarygodne krajobrazy, ilustracje, musimy znać kilka niezbędnych rodzajów oświetlenia, rozpoznać źródła światła, dopasować temperaturę barwową. Dlatego na warsztatach poznasz podstawowe typy oświetlenia i nauczysz się z nich korzystać, aby wykorzystywać je w swoich pracach, również po warsztatach. Gwarantuję, że nabiorą nowej głębi!

Dodatkowo, jeżeli chcesz szybko i “niedestrukcyjnie” zmieniać scenariusz świetlny w swoich obrazach, to świetnie! bo Karolina pokaże Ci jak szybko zmieniać kolory/oświetlenie w swoich obrazach za pomocą odpowiednich technik w Photoshopie.

Po ukończeniu warsztatów, oprócz nowej wiedzy, która zapewni Ci wzrost umiejętności, otrzymasz od Karoliny informację zwrotną w zakresie stworzonej przez siebie pracy.

Uzyskasz także informacje o swoich mocnych i słabych stronach oraz wsparcie i wskazówki do dalszej twórczości. 

Zapraszamy!

Karolina Wiśniewska

Karolina jest Concept Artystką i Ilustratorką w branży gier. Na co dzień konceptuje lokacje, propy i vfxy oraz maluję różnorodne ilustracje. Na przestrzeni ostatnich 5 lat miała okazję współpracować z różnymi klientami, dzięki czemu sprawnie porusza się w wielu stylach. Jej największą miłością są kolor i światło – to ten temat studiuje zdecydowanie najczęściej.

Uważa, że gdyby nie dobre oświetlenie, to gry i filmy nie wciągałyby nas tak w swoją krainę. To właśnie ono buduje nam nastrój i potrafi nas porwać w dany świat. Uwielbia rozmyślać jak działa światło na różnych materiałach, pracować nad relatywnością kolorów i ogólną percepcją widzenia. To, w jaki klimat wprowadzimy widza, zależy w dużej mierze od użytej palety kolorów.

Wykonała pracę dla: Mercedes, Event Horizon, Varsav Game studios, pigeon studio, poster polytechnic, so digital.

Portfolio Karoliny: https://www.artstation.com/karolawisnia

 

O szkoleniach Linework Collage:

Linework Collage to szkolenia, na których uczymy Concept Artu. Wykorzystujemy sprawdzone metody doskonalenia umiejętności naszych kursantów z zakresu: rysunku, malarstwa czy designu. To przestrzeń, w której poznasz ludzi o tych samych zainteresowaniach i uzyskasz odpowiedzi na nurtujące pytania. Rysunek jest dla nas językiem komunikacji z całym światem i szansą na stworzenie ciekawszej przyszłości.

Nasze wartości:

  • Jesteśmy profesjonalistami z doświadczeniem w branży i pasją do dzielenia się wiedzą z innymi. Każdy z nas przeszedł własną drogę w tworzeniu autorskiego portfolio i poczuliśmy, jak ciężkie i frustrujące w natłoku wszechobecnej wiedzy potrafi być uczenie się na własną rękę. Dzisiaj mamy szansę podzielić się z Tobą metodami, które pomogą Ci w tworzeniu lepszych prac tak, abyś nie musiał/a wymyślać koła na nowo.

  • Grupy ćwiczeniowe są kameralne, dzięki czemu możemy skupić się na indywidualnych potrzebach kursanta i dopasować rozwiązania w komfortowych warunkach. Mała grupa to jakość przekazania wiedzy.

  • Plan zajęć jest skonstruowany tak, aby dać Ci czas na zapoznanie się z nową wiedzą, wdrożenie jej w praktykę i zapamiętanie. Dodatkowo zadania domowe, i późniejsze ich omawianie na zajęciach, owocuje dużym wzrostem umiejętności uczniów.

  • Rzetelna praca w połączeniu z koleżeńskim i kreatywnym nastrojem zamieni się w mile spędzony czas. Wierzymy, że właśnie to jest podstawą do rozwoju kursantów.