fbpx

Anna
Rynarzewska

 

Obecnie studiuje Edukację Artystyczną drugiego stopnia oraz Fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Realizuje także Studium Pedagogiczne na tym samym Uniwersytecie.

Jest niezwykle kreatywną i zaangażowaną osobą, której życie i praca skupiają się wokół sztuki i twórczości. Jako założycielka kolektywu artystycznego o nazwie „Pora”, dąży do stworzenia inkluzywnej przestrzeni, sprzyjającej wzajemnej trosce, kreatywnej wymianie wiedzy i współpracy. Współtworzy również inicjatywnę „Wspólne Rysowanie”

Na co dzień Anka jest nauczycielką plastyki w szkole podstawowej, choć jej entuzjazm do tworzenia objawia się nie tylko w pracy pedagogicznej, ale także w organizowaniu różnorodnych wydarzeń związanych z sztuką, kulturą i lokalnymi inicjatywami.

W swojej praktyce artystycznej działa głównie w medium fotografii,
lubi tworzyć obiekty, instalacje.

Uczestnikom swoich warsztatów przekazuje, że warto próbować nowych rzeczy i podejmować działanie w zupełnie nowych obszarach, a także to, że tworzenie jest niesamowicie relaksujące, kiedy nie narzucamy sobie myślenia o konieczności stworzenia czegoś „nieskazitelnego”.

O czym aktualnie najbardziej marzy?

  • O położeniu się na trawie w ciepły letni dzień
  • Przyjśću na własny wernisaż z swoją mikro świnką
  • O własnej przestrzeni twórczej – pracowni, żeby mieć miejsce na własną działalność, móc coś ubrudzić i nie przejmować się tym, że trzeba coś zaraz posprzątać

Gdyby była owocem, to jakim?

  • Maliną, ma intensywny różowy kolor, tak jak świnki które uwielbia.

Prowadzone warsztaty